Ryte pradedame darbą su aiškiu nusistatymu: šiandien, o tiksliau dabar, aš padarysiu tą ilgokai besivelkančią, bet labai svarbią užduotį. Pradėję, nusprendžiame, kad reikia puodelio arbatos ar kavos. Virtuvėje iš mandagumo užkalbiname kolegą ir sudeginame dalį jai suplanuoto laiko.
Gurkštelėjus gėrimo lengviau nepasidaro - galvoje tūkstančiai minčių apie skubias užduotis ir nei vienos apie pačią svarbiausią. Pranešimo gavimo pyptelėjimas tampa išsigelbėjimu, iškart puolame skatyti pranešimą ir, nusprendę, kad būtinai turime sureaguoti dabar, lekiame į operatyvinių užduočių ugniagesių akcija. Svarbiausia užduotis ir vėl lieka kitam kartui.
Siekis nepamesti dėmesio į tai, kas svarbiausia, reikalauja savidisciplinos ir efektyvių strategijų, kurios padeda išlaikyti koncentraciją ir motyvaciją. Štai keletas būdų, kurie gali padėti:
Nustatykite aiškius tikslus. Tiksliai apibrėžkite, kas yra svarbiausia šiuo metu. Aiškūs ir konkretūs tikslai padės geriau susitelkti ir išvengti blaškymosi.
Nustatykite prioritetus. Naudokite Eisenhowerio matricą ar kitą metodą tam, kad nustatytumėte, kurie darbai yra svarbiausi, o kas gali palaukti. Nuo ugniagesių akcijų nepabėgsite, tačiau išspręstas strateginis klausimas, ilgainiui mažins tokių akcijų kiekį.
Parenkite darbo vietą. Išlaikykite savo darbo vietą be pašalinių trukdžių. O galbūt verta pakabinti lentelę “netrukdyti iki 11.00”? Įsigyti garsą blokuojančias ausines? Kas veikia jums, žinote geriausiai.
Naudokite laiko blokus. Reguliariai paskirkite laiko blokus tik svarbiausioms užduotims. Dažnai joms neskiriame konkretaus laiko arba numatome per mažai.
Darykite pertraukas. Naudokite telkties metodus, pavyzdžiui Pomodoro technika, kad dirbtumėte nustatytą laiką, o tada darykite trumpą pertrauką. Jų metu nedirbkite, o, pavyzdžiui, išeikite į lauką pakvėpuoti. Tai padeda išlaikyti aukštą produktyvumo lygį.
Mažinkite trikdžius. Išjungti pranešimus ar naudokite blokuojančias programas telefone, kompiuteryje ir kitose įrenginiuose. Gal galite tikrinti paštą 3 kartus per dieną po pusvalandį?
Reguliariai planuokite. Kiekvienos dienos pabaigoje skirkite keletą minučių rytdienos planavimui. Užrašykite svarbiausias užduotis, kurias reikia atlikti, ir suplanuokite, kada jas atliksite.
Stebėkite save. Reguliariai vertinkite savo pažangą ir tai, kaip laikotės plano. Jei pastebite, kad nukrypstate nuo svarbiausių užduočių, imkitės korekcinių veiksmų.
Prašykite pagalbos. Jei jaučiate, kad užduotis yra per sudėtinga, nebijokite prašyti pagalbos ar deleguoti dalies užduočių kitiems.
Vieno dalyko taisyklė. Sutelkite dėmesį į vieną užduotį vienu metu. Multitaskingas dažnai mažina produktyvumą ir didina klaidų tikimybę.
Pradėkite nuo vieno dalyko, kuris atneš daugiausiai naudos. Suformavę įprotį, pridėkite kitus. Taikant irgi galioja vieno dalyko taisyklė ;)
O kokius metodus naudojate jūs?
P.S. Parašykite man asmeninę žinutę – susitarsime dėl pokalbio apie tai, kaip pasiekti daugiau aiškumo ir greičio Jūsų arba Jūsų komandos augimui.
NAUDINGA JŪSŲ AUGIMUI
Ar jautiesi užstrigęs tarp dabartinių iššūkių ir ambicingų tikslų?
Kviečiu Tave į vienos valandos nemokamą online strateginę sesiją, kurios metu:
✅ Pažvelgsime į Tavo lyderystės kelionę: kur esi ir kur norėtum būti.
✅ Išsiaiškinsime pagrindinius iššūkius, kurie stabdo pažangą.
✅ Sudėliosime pirmuosius veiksmus, padėsiančius judėti pirmyn.
Tai puiki proga trumpam sulėtinti, permąstyti savo kelią ir atrasti daugiau aiškumo.
Pratybos didesniam aiškumui susikurti:
Turėti aiškią ir įkvepiančią gyvenimo viziją bei kryptį.
Suprasti, kas iš tiesų svarbu profesiniame ir asmeniniame gyvenime.
Nustatyti prasmingus, realistiškus ir pamatuojamus tikslus.
Sukurti veiksmų planą, padėsiantį pasiekti šiuos tikslus.
Sustiprinti pasitikėjimą savimi ir motyvaciją, aiškiai suvokiant, kas iš tikrųjų svarbu.
LEVEL UP! Lyderystė – erdvė, skirta vadovams ir lyderiams, kurie siekia augti ir tobulėti savo karjeros kelyje. Prisijunk prie bendruomenės, kurioje dalinamasi patirtimi ir įžvalgomis, plečiamos žinios ir ugdomas augimo mąstymas.