

Discover more from Miroslavo mintys
Ar jau sau atleidai?
Aš vis dar mokausi atleisti sau. Susidurdamas su nesėkmėmis ir klaidomis, dirbdamas savarankiškai ar su komanda, aš vis dar mokausi kuo greičiau išjudėti iš savęs kaltinimo.
Pavyzdžiui, prieš kelias savaites įsipareigojau kolegoms peržiūrėti vienos programos tūrinį ir pasiūlyti korekcijas. Praleidęs pirmąjį deadline pastebėjau, kad pradėjau dėl to save labai spausti. Spaudžiau tiek, kad visai nesinorėjo jos imtis. Kartu pradėjau jausti kaltę. Dėl jos į bendrus pasitarimus su kolegomis, kuriems įsipareigojau, ėjau su prasta nuotaika ir galiausiai pradėjau jų vengti. Išėjo taip, kad neatlikau tos užduoties dar porą savaičių.
Tikiuosi, kad atleisti sau tau sekasi geriau.
Atleidimas sau prasideda nuo atsakomybės prisiėmimo. Aiškiai suvokiant, jog tai tu neatlikai užduoties sutartu laiku, o ne ėmus kaltinti dėl to skubius darbus, netikėtai atsiradusias papildomas užduotis namuose ar energijos trūkumą. Tik suvokęs, kad tu atsakingas už neatliktą darbą, gali prieiti prie kito etapo – atleidimo. Sau.
Tikriausiai pakankamai lengvai atleidi kolegoms ar draugams, ypač jei nepasisekimai patiriami pirmą kartą. Ar pastebėjai, kad sau atleisti yra žymiai sunkiau? Ok, taikai sau pakankamai aukštus reikalavimus? Visgi, jeigu atleidi kitiems, juk galėtum atleisti ir sau? O dar geriau, jei taip, kaip užjauti artimiausią žmogų nesėkmės atveju, užjaustum ir save bei leistum ir sau patirti visas tas emocijas: liūdesį, pyktį ir nusivylimą.
Atleidimas sau yra galingas įrankis. Man jis padeda sustabdyti neigiamą vidinį dialogą.
Sustabdęs savo neigiamas mintis, gali sutelkti dėmesį į tai, ko išmokai iš patirties. Ir į tai, kaip galėtum panaudoti tas žinias ateityje, kad panašios situacijos nesikartotų. Taip klaida virsta išmokimu, o besikaupiantys išmokimai – augimu.
Tad galvojant apie savo ne-pasisekimus ar ne-sėkmes galėtų padėti šie klausimai:
· Ko šiuo metu negaliu sau atleisti?
· Kas atsitiktų mano veikloje ir gyvenime, jei sau atleisčiau?
· Ką galėčiau išmokti iš patirtos ne-sėkmės ?
· Kaip tą išmokimą galėčiau panaudoti savo ir komandos sėkmei?
Atsakęs į šiuos klausimus, netikėtai gali pajausti lengvumą. Lengvumą veikti, kelti naujus tikslus, rizikuoti ir... klysti. Taip, kartais klysti. Juk klaidų daro visi, o nesėkmės yra natūrali augimo proceso dalis.
“KOUČINGO PODCAST’as”
Šįkart pateikiu nuorodas net į tris podcast’o laidas.
Kas nė karto nepagalvojo ar nesikalbėjo apie tikslus Naujųjų metų laikotarpiu? Kalbames ir mes.
KOUČINGO PODCAST'o septintoje laidoje su Raimonda Kostiuškevičiūte diskutuojame apie tikslus smulkaus ir vidutinio verslo bei "corporate" organizacijų gyvenime. Ir ne tik. Šįkart diskusiją moderuoja Brigita Taralė.
Koučingo specialisto ACC (Associate Certified Coach) akreditacija yra dar vienas sertifikatas ar kažkas daugiau?
Šiame KOUČINGO PODCAST'e kartu su Aida Akstiniene, ACC, Antanu Jurevičiu kalbames apie koučingo specialisto profesinį kelią.
Mano formulė paprasta. ACC akreditacija man - tai apsisprendimas ir įsipareigojimas siekti nuolatinio asmeninio augimo. Augdamas kaip koučingo specialistas tampu vis geresniu bendrakūrybos, vykstančios koučingo sesijų metu, partneriu.
Asmenį lyderiu padaro komanda ir santykis su ja.
Galima būti LinkedIn ir mintyse sau fainu ir nuostabiu lyderiu, o tik komanda pasakys, kiek esi lyderis iš tikrųjų.
KOUČINGO PODCAST’o dešimtoje laidoje Antanas Jurevičius, ACC kalbina mus su Povilu Petrausku, MCC apie lyderyste, lyderių kasdienybę ir tai, ką jie daro, kad komanda klestėtų.